Ar tarimas ir kirčiavimas yra svarbūs

Įgyti gryną britišką akcentą gali būti labai sunku ne angliakalbiui. Jūsų, kaip negimtosios anglų kalbos kalbėtojams, kalbos organai yra naudojami tam tikru būdu tarti garsus. Šis būdas būdingas jūsų kalbai ir regionui (jei kalbatės tarmine kalba).

Jums nereikia turėti tobulo britiško ar amerikietiško akcento. Vis dėlto, galbūt norėsite šiek tiek pasistengti, kad įgytumėte teisingą ir gražų anglišką (britų / amerikiečių) tarimą dėl šių priežasčių:

  1. Skamba tikrai puikiai!
  2. Vietiniai žmonės jus supras daug geriau;
  3. Jūsų kalba skambėtų maloniau ausiai;

Taigi jums tikriausiai įdomu: „Kaip aš galiu pasiekti gražų tarimą angliškai?“ Atsakymas yra: procesas gali būtų sunkus ir sudėtingas, tačiau tuo pat metu labai įdomus ir įtraukiantis!

Pažvelkime į keletą būdų, kurie gali padėti jums lavinti užsienio kalbos tarimą:

  1. Naudokite fonetinę rašybą ir tuo pačiu metu klausykitės kalbančiųjų gimtąja užsienio kalba

Kai išmoksti naują kalbą, taip pat išmoksti taisyklingai ištarti kiekvieną žodį. Žmonės dažnai naudoja fonetinę rašybą norėdami sužinoti, kaip tariamas žodis (pvz., Fonetika -> [fəˈnɛtɪks]. Šis metodas yra puikus, tačiau dauguma žmonių praleidžia svarbiausią žingsnį … girdėdami, kaip vietinis kalbėtojas taria žodžius! Kai girdi, kai kalbantis gimtąja kalba sako žodį, girdite ir kitus dalykus, tokius kaip ritmas, intonacija ir kiti aspektai, neįtraukti į fonetiką.

Šie du žingsniai yra neatsiejami. Jei praleidžiate pirmą žingsnį ir klausote tik žodžio, galite praleisti garsą arba neteisingai suprasti žodį. Atlikę šiuos du veiksmus, jūsų kalba skambės panašiau į gimtąją.

Yra daugybė nemokamų internetinių įrankių ir svetainių, pateikiančių jums žodžių ir net frazių tarimą.

  1. Atkreipkite dėmesį į intonaciją

Intonacija vaidina svarbų vaidmenį tariant žodžius. Intonacija nustato kaip kyla ir leidžiasi balsas kalbant.

Ar kada pastebėjote, kad kiekviena kalba turi savo intonaciją? Jei ne, tiesiog ieškokite vaizdo įrašų „Youtube“, kuriuose žmonės kalba skirtingomis kalbomis. Netgi britų ir amerikiečių anglų kalbų intonacijos skiriasi!

Yra daugybė knygų, straipsnių ir internetinių „Youtube“ vaizdo įrašų, kurie gali padėti suprasti, kaip vystyti tikslią anglišką intonaciją. Kai suprasite, kaip intonacija paveikia kalbą, kai jūsų tarimas skambės daug laisviau ir gražiau.

  1. Pasirinkite vieną versiją ir laikykitės jos

Jei norite turėti gražų anglišką tarimą, paskutinis dalykas, kurį norite padaryti, yra sumaišyti skirtingas anglų kalbos versijas. Yra dvi pagrindinės versijos žmonėms, pradedantiems ją mokytis kaip antrąją kalbą: amerikiečių ir britų. Nors abi jos yra labai panašūs, jos taip pat turi tam tikrų žodyno, kirčiavimo ir daugelio žodžių tarimo skirtumų.

Pasirinkite vieną anglų kalbos versiją ir laikykitės jos iki galo. Tai ypač svarbu pradedantiesiems. Jei jums nereikia ypatingo poreikio pasirinkti tam tikrą versiją, tiesiog pasirinkite jums tinkamiausią. Abi versijos yra vienodai įdomios ir skamba nuostabiai. Taigi, tai yra tik skonio dalykas.

Taip pat įdomu žinoti kitos versijos tarimą ir žodyną, tačiau nepamirškite, kad geriausia apie tai sužinoti tik po to, kai turėsite rimtų žinių apie pasirinktą esamą versiją. Tokiu būdu apsisaugosite nuo kalbėjimo abejomis versijomis vienu metu.