7 priežastys išmokti anglų kalbą

Nerandate tinkamos motyvacijos mokytis anglų kalbos? Ar norite sužinoti, kodėl tiek daug žmonių nori išmokti anglų kalbą ? Čia yra 7 svarbiausios priežastys mokytis šios gražios kalbos:

  1. Anglų kalba yra viena iš plačiausiai vartojamų kalbų

Remiantis naujausiais tyrimais, anglų kalba (su daugiau nei 983 mln. kalbančiųjų) yra antra plačiausiai vartojama kalba po kinų–mandarinų kalbos (1,1 mlrd. kalbančiųjų). Tai reiškia, kad galėsite bendrauti su daugiau nei 983 mln. žmonių iš viso pasaulio.

  1. Galėsite lengviau keliauti

Dėl pirmosios priežasties galėsite keliauti bet kur ir atsiranda tikimybė susirasti ką nors, kas kalba ir angliškai. Tai reiškia, jūs galite lengvai bendrauti su žmonėmis iš įvairių šalių. Daugelyje pasaulio muziejų yra paaiškinimų, vadovėlių ar brošiūrų anglų kalba.

  1. Galėsite suprasti angliškas dainas

Pasaulyje yra milijonai dainų ir dauguma jų yra anglų kalba. Lažinuosi, kad turite keletą dainų, kurios jums labai patinka ir yra anglų kalba. Jei išmokite kalbą, galėsite suprasti visas šias nuostabias dainas! Yra tiek daug populiarių dainų, kad tikrai norėsite žinoti jų prasmę.

  1. Galėsite žiūrėti filmus anglų kalba

Kai kurie iš visų laikų žiūrimiausių ir populiariausių filmų yra anglų kalba. Žinoma, gali būti keletas tikrai gerų jų vertimų (dubliavimas, subtitrai), tačiau tai niekada nebus tas pats, kas originalios versijos. Nuo tada, kai pradėsite žiūrėti ir suprasti filmus anglų kalba, niekada nenorėsite žiūrėti išversto varianto dar kartą.

  1. Galėsite lengviau gauti darbą

Yra tiek daug darbų, kuriems reikia bent jau keleto pagrindinių anglų kalbos žinių. Be to, jei moki anglų kalbą, gali atsirasti didesnė tikimybė būti išrinktam iš kitų, kalbos nemokančių kandidatų. Darbą galėsite rasti ir užsienyje. Tokiu būdu turėsite daug daugiau galimybių.

  1. Galėsite skaityti knygas anglų kalba

Beveik neįmanoma išversti knygos ir kartu išsaugoti jos pradinę reikšmę bei autoriaus intencijas, stilių ir prasmę. Kiekviena išversta knyga yra pritaikoma vis kitai kalbai, apimantį originalo teksto pritaikymą taip, kad jis būtų suprantamas kitų kultūrų žmonėms. Kartais vertime žodžiai, mintys turi būti praleisti, pridėti arba visiškai pakeisti.

Išmokite anglų kalbą ir skaitykite mėgstamas knygas angliškai taip, kaip jos turi būti skaitomos. Niekada nepasigailėsite!

  1. „Kuo daugiau kalbų moki, tuo daugiau esi žmogus“ – Tomas Garrigue Masaryk

Ši citata gali būti suprantama kaip „kuo daugiau kalbų moki, tiek kartų esi žmogus“.

Mokydamiesi naujos kalbos, jūs taip pat susipažįstate su kita kultūra iš vidaus. Sužinosite daugiau apie Amerikos, Jungtinės Karalystės, Australijos ir daugelį kitų kultūrų. Yra tiek daug nuostabių dalykų, kuriuos turi kiekviena tauta ir šalis: tradicijos, šventės, istorija, patarlės, literatūra, folkloras ir dar daugiau.

Kai išmoksti naują kalbą, automatiškai pradedi galvoti kitaip. Kiekviena kalba turi savo struktūrą ir taisykles, todėl reikia pakeisti tavo požiūrį. Tiesiog pažvelkite į tai kaip įdomų nuotykį ir mėgaukitės procesu.